Як перестати відволікатися на соцмережі?
Не засмучуйтесь, якщо помітили свою залежність від соцмереж. Головне – щиро захотіти змін та не боятися дискомфорту у процесі зміни звичок.
- Застосуйте тайм-менеджмент.
Намагайтеся вмістити в нього тільки те, що впливає на саморозвиток безпосередньо. Слухайте музику, поливайте рослини, сходіть за кавою, прийміть ванну, зробіть прибирання у квартирі. Можливо, це не схоже на інтелектуальне заняття, але це корисно для емоційного благополуччя. Іноді це важливіше, ніж нескінченна гонитва за досконалістю.
- Переключіться.
Займіться вишиванням, розгадайте судоку. Спробуйте дві хвилини дивитися у вікно на максимально віддалений предмет. Якщо вікно виходить на стіну іншого будинку, розглядайте кожну цеглину, не відволікаючись. Намагайтеся захопити якомога більше об'єктів у поле зору.
- Обмежте час на соцмережі.
Використовуйте програми, які контролюють користування соцмережами. Можете підключити друзів і кинути виклик: хто довше протримається без Інтернету. Спортивний азарт і бажання виграти відверне від безцільного скролінгу стрічки новин.
- Зробіть життя таким, як вам хочеться.
Придумайте 10 приємних справ, якими ви готові зайнятися зараз. Спробуйте, шукайте, захоплюйтеся. Не відмовляйтеся від соцмереж зовсім, але розставте пріоритети не на їхню користь.
- Видаліть програми соцмереж у смартфоні.
Спробуйте піти від протилежного. Домовтеся із собою заходити в соцмережі з ноутбука, а це не так оперативно та зручно. Час, який ви витрачатимете на них, помітно скоротиться.
6. Стати собі найкращим другом.
Багато хто йде в соцмережі, тому що шукає підтвердження власної значущості. Ви робите селфі або пишете цікавий пост і ділитесь з підписниками, ніби кажете: «Дивіться, я унікальний, моя думка важлива».